Mens Club Competition Results 2019 onwardshttps://www.aegc.co.uk/manager/index.php?a=27&id=1280&quickmanager=1#

For images click here

Results 2019 onwards
            Date    
            2/11/19

Simister Cup 2nd Round (9 Holes)

Michael Davies (22Pts)

            5/10/19

Simister Cup 1st Round

Chris Brandon (37Pts)

            28/9/19

Monthly Medal Final

Andrew Boyle (80-13=67)

            14/9/19

President's Prize

David Snell (80-12=68)

            8/9/19

CLUB CHAMPIONSHIP

Logan Stanyer (73+78=151)

            8/9/19

Club Championship Rd 2

Paul Penney (76)

            8/9/19

Club Championship Rd1

Neil McGuinness (71)

            7/9/19

September Monthly Medal Div 1

                                            Div 2

Stephan Lomas (76-11=65)

Matthew Cresey(88-21=67)

            31/8/19

JUBILEE VASE

Simon Barber (38Pts)

            24/8/19

August Monthly Medal Div 1

                                     Div 2

Simon Edbury (76-14=62)

Roy Parker (84-16=68)

            17/8/19 AEGC CHALLENGE CUP

Matthew Cresey (89-23=66)

            7/8/19 J C BROWN TROPHY

M Pogson (43 Pts)

            3/8/19 Singles Stableford (NQ)

Tom Ricketts (38 Pts)

            27/7/19

Professional's Prize

Mike O'Regan (42Pts)

            20/7/19

Texas Scramble 3Ball

D Featherstone,M Spiller & M Magee (54.8)

            14/7/19

The Captain's Weekend Winner

Andy Holt (64+67=131)

            14/7/19

The Captain's Weekend Round 2

Tom Ricketts (78-13=65)

            13/7/19

The Captain's Weekend Round 1

Andrew Marshall (74-11=63)

            6/7/19

July Monthly Medal Div 1

                                Div 2

Oliver Lane (76-14=62)

Aled Jones (79-17=62)

            29/6/19 Harold Humpheys Medal Matt Spillar (77-13=64)
            22/6/19 Better Ball Bogey Brian Jones & Steve Lomas (8 up)
            15/6/19 Singles Stableford  Andrew Mashall (40Pts)
            8/6/19 VICE PRESIDENT CHALLANGE BOWL Matt Spiller (82-13-69)
            1/6/19

June Monthley Medal Div 1

                                    Div 2  

Dan featherstone (70-6=64)

 Roy Parker (83-15=68)

            25/5/19

The Comedian's Cup Betteball  Stableford

S. Barber & G.Olsen (49Pts)
            15/5/19

HOSPITAL TROPHY

Gary Johnstone (68+66=134) 
            15/5/19

Hospital Trophy 2nd Round

Ric Ford (74-12=62)

            11/5/19

Hospital Trophy 1st Round

Chris Brandon (78-11=67)

            4/5/19

May Monthly Medal Div 1

                                 Div 2

Drew Roberts (72-5=67)

Simon Barber (81-16=65)

            20/4/19

Gents Singles Stableford &Staysure Qu

Paul Penney(40Pts)
            13/4/19 Yellow Ball Competition J Cichocki, A  Marshall,  G Johnson, M Davies. (Net 114) 
             5/1/19  Simister Cup 4th Round (9 Holes)  S Bennett (22Pts)
             9/2/19  Simister Cup 5th Round(9 Holes)  Joe Yakub(21Pts)
             2/3/19  Simister Cup 6th Round(18 Holes)  Chris Brandon (43Pts)
             23/3/19  Texas scramble  S.Lomas,B.Jones,M.Magee & R Parker.(Net 57.2)
             30/3/19

SIMISTER CUP FINAL

Subsidiary Comp

Simon Barber (37Pts)

Dave Snell(38Pts)

             6/4/19

 April Monthly Medal Div 1

                                 Div 2  

 

Nigel Pugh  (80-12=68)

Mike Harding  (94=24=70)

                 
                 
                 
                 
                 
                 
               

 

                 
                 
                 
               

 

                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
               

 

                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
             

 

 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 

 

 Winners' Gallery